Resim Yapmak İçin Su ve Yağlı Boya Kullanan Sanatçı

Yetenekli Ukraynalı sanatçı Olena Panasiuk, yaşam ve duygularla dolu figürlerini boyamak için su ve yağlı boya renkleri kullanıyor, izleyiciyi canlandırıyor ve tutku dolu portreler çiziyor.

Kariyeri hakkında şu ifadeleri kullanıyor: Benim adım Olena Panasiuk. 18 Nisan 1976’da doğdum. Ukrayna’da yaşıyorum. Okulumu bitirdikten sonra Odessa Tiyatro ve Sanat Koleji ”Makyaj Sanatçılığı” bölümüne girdim. Bu eğitim sürecinde kostüm ve saç modeli geçmişini keşfettim. Geçmiş dönemlerde yaşayan bayanlar ve bayların güzellik ve zarafetini gösteren eski ustaların eserlerini çok seviyorum. Üniversiteden mezun olduktan sonra televizyonda çalıştım. Odessa’daki tapınakların boyanmasına katıldım ve on beş yıldan fazla bir süredir resim çizmekteydim. İkonografi bütün bir dünyadır. Kendi yasalarına, tekniğine ve sanatsal ifade araçlarına sahiptir. Eski şehirlerin güzelliğini ve şiirini keşfettim. Şimdi, ne zaman bir yere gitsem, hangi ülkeyi ziyaret edersem, tarihini görmek için şehrin eski kısmına giderim. Çok seyahat ediyorum ve dünyanın birçok müzesini ziyaret ettim: Hermitage, Rus Saint-Petersburg Müzesi, Louvre, Versailles, Floransa’daki Uffizi Galerisi, Roma’daki Villa Borghese, Dresden Eski Ustalar Resim Galerisi… Beni çevreleyen her şeyi resmediyorum. İşlerimde beni etkileyen her anı resmetmeye çalışıyorum. Manzaralar, hayat, çiçekler… Ancak, bana en çok ilhamı insanlar veriyor. İlginç ve unutulmaz yüzleri seviyorum. Olağanüstü insanların portrelerini çizmeyi seviyorum ve onları gerçek hayattan alıyorum. Bir adamın gözlerini görmek benim için çok önemli. Sadece bir portre de benzerliği değil, bir modelin karakterini de betimlemek önemlidir. Bu sadece kişisel iletişim ile sağlanabilir. Bütün bir koleksiyonum var.Örneğin, Gorchakovs, prens Andrey Gorchakov, eski princely ailesinin temsilcilerinden birinin portresi, bir çocuk manastırı Anne Superior Serafima, Çocuk Merkezi “Way Home” patronu Sergey Kostin Müdürü. Ressam sanatçısı Alik Mirzoev, suluboya sanatçısı Anatolii Kravchenko gibi modern bir İtalyan besteci olan Matteo Muzumechchi’nin portresini çizdim. Birçok yaratıcı planım var ve geleceğe umutla bakıyorum. Uluslararası olanlar da dahil olmak üzere birçok sergiye katılıyorum. Son zamanlarda, tutkum suluboya. Örneğin, Fabriano, Urbino ve Prag’da çeşitli suluboya festivallerinde yer aldım. Resim yapmak benim hayatım. Onsuz varlığımı hayal bile edemiyorum. Ailemin desteği sayesinde sevdiğim şeyleri yapmak için bir fırsatım var. Dünyamızın böyle harika kalmasını istiyorum. Güzelliği seviyorum, bana ilham veriyor. Hayatı seviyorum ve mutlu bir insan olduğum için bunu rahatlıkla söyleyebilirim!

 

 

Resimleri hakkında daha fazla bilgi ve resimlerinin satışı için:
helenpanasiuk1976@gmail.com ya da facebook.com/HelenPanasiuk7

Kaynak: https://www.boredpanda.com/artist-olena-panasiuk-elegantly-captures-the-fascinating-beauty-of-people-landscapes-and-architecture-of-past-epochs/

Bir Yorum Yazın